ترشی بادمجان شکم پر


مصرف انواع ترشی به همراه غذا باعث افزایش اشتها میشود و همچنین به دلیل دارا بودن سرکه باعث هضم بهتر غذا شده و اگر همراه با غذاهای چرب و سنگین مصرف شود احساس سبکی خواهید داشت. با همه این تعارف اگر مشکل گوارشی دارید در مصرف آن احتیاط کنید.در میان انواع ترشی، ترشی بادمجان یکی از لذیذترین و پرطرفدارترین ترشی ها می باشد که مواد لازم برای تهیه آن در تمام فصول سال یافت می شود و براحتی قابل آماده سازی می باشد . این ترشی در عین داشتن طعمی عالی به دلیل داشتن بادمچان حساسیت زا بوده و کسانی که نسبت به آن حساسیت دارند نباید مصرف کنند.

مواد لازم :
سبزی ترشی 1.5 کیلو
بادمجان قلمی 3 کیلو
سیر 250 گرم
هویج 200 گرم
فلفل سبز 50 گرم
سرکه بمقدار لازم
نمک بمقدار لازم

طرز تهیه :
برای تهیه این ترشی بهتر است از بادمجان های قلمی استفاده کنید و توجه داشته باشیدکه بادمجان دلمه نباشد. ( اگر سایز آن ها خیلی ریز بود کلاهک آن را برندارید ). روی بدنه آن ها یک برش 3 سانتی ایجاد کرده و در سرکه بجوشانید. به ازای هر کیلو بادمجان یک لیوان سرکه ریخته و روی حرارت قرار دهید تا بادمجان ها مقداری نرم شوند. سبزی ترشی را پاک کرده و میشوییم و روی یک پارچه پهن میکنم و اجازه می دهیم تا کاملا خشک شده و سپس خرد می کنیم .
در ظرفی سبزی خرد شده، نمک و سیر را مخلوط کرده و سپس شکم بادمجان ها را از این مخلوط پر می کنیم و در ظرف مخصوص ترشی ریخته و روی آن را با سرکه پر می کنیم. در انتها در ظرف را محکم ببندید و در جای گرم بگذارید تا جا بیوفتد.
توجه داشته باشید سبزیجات بکار رفته در ترشی معمولا معطر بوده و شامل ترخون، نعنا و ... می باشد.
می توانید این ترشی را به همراه غذا میل کرده و از طعم لذیذ آن لذت ببرید.
نوش جاااااااااان


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها